Iława: Złota Tarka

2010-12-30 22:20:00 (ost. akt: 2012-07-13 13:55:00)

Gdzie grają najwspanialszy jazz? Oczywiście latem w Iławie nad Jeziorakiem. W czasie Złotej Tarki w amfiteatrze im. Louisa Armstronga.

Iława: Złota Tarka
Złota Tarka trwa trzy dni — od wczoraj do niedzieli. W tym czasie odbywają się koncerty w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga nad Małym Jeziorakiem. Jest także wiele imprez towarzyszących. Fajfy jazzowe usłyszeć można w restauracjach czy zakładzie karnym, a na ulicach rozstawione są projektory multimedialne, gdzie wyświetlane są różne koncerty. Jazz także widać. Od chodników, które wymalowane są logami Old Jazz Meeting, po sklepowe wystawy uczestniczące w konkursie na najładniejszą witrynę jazzową. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się także msza jazzowa.

Dlaczego przyjeżdżają do Iławy na Złotą Tarkę? — Bo jest tu wspaniała zabawa z cudowną atmosferą! Łączymy wypoczynek ze słuchaniem dobrej muzyki - mówi Piotr Karasiewicz z Warszawy.

Tradycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” sięga lat sześćdziesiątych. Pierwsze edycje festiwalu odbywały się w warszawskiej „Stodole”. Teraz „Złota Tarka” rozbrzmiewa w Iławie, od 1995 roku w amfiteatrze im. Louisa Armstronga.

Do tej pory w ramach festiwalu w Iławie gościły znakomite gwiazdy estrady polskiej, w tym między innymi Ewa Bem, Hanna Banaszak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Majewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Wojciech Karolak, Grzegorz Turnau, Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski oraz wielu doskonałych wykonawców zagranicznych.

– To między innymi dzięki gwiazdom, które cenią nasz festiwal i uwielbiają przy tym Iławę, Złota Tarka uważana jest za jeden z największych i najlepszych projektów artystycznych popularyzujących jazz tradycyjny w Europie – mówi Tomasz Woźniak. Oprócz wartości artystycznych, festiwal jest także sprawdzoną formą promocji Iławy. W „Złotej Tarce” i licznych imprezach towarzyszących każdego roku uczestniczy od 8 do 10 tysięcy fanów jazzu tradycyjnego z całego świata.

W 2010 roku Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” otrzymał prestiżowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy turystyczny produkt 2010 roku.

Złota Tarka odbywa się w połowie sierpnia.
Serwis specjalny poświęcony Złotej Tarce


Złota tarka 2010:Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB